HODNÝ CHLAPEC (2004)

Drama / Psychologický / Česko, 2004, 85 min

Režie:Václav Křístek / Scénář: Miroslav Sovják / Kamera: David Ployhar / Hudba: František Svačina / Hrají: Igor Bareš, Veronika Jeníková, Barbora Seidlová, Braňo Holiček, Kryštof Rímský, Marie Málková, Jaromíra Mílová, Vlasta Žehrová, Inka Brendlová, Kateřina Březinová, Monika A. Fingerová, Jitka Foltýnová, ...

CSFD

Pavel Čadík pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a primátora města Olomouc, za finanční podpory města Olomouce a ve spolupráci s kinem Metropol a Jeseník Film Office

program

11.00 - 21.00 kino Metropol
VÝSTAVA 100
19.00 - 20.30  kino Metropol
HODNÝ CHLAPEC (2004)
ČR 2004, 85 min. režie : Václav Křístek, hlavní role : Igor Bareš beseda s hosty
20.30 - 21.30 kino Metropol
MAGIE FILMOVÉ PROJEKCE
beseda s hosty a Rytíři filmového pásu
21.30 - 23.30 kino Metropol
ČESKÁ SODA (1998) ČR 1998, 35mm, 99 minut, režie : V Křístek + T.Motl

hosté

Igor Bareš

Rodák z Olomouce vystudoval herectví na brněnské JAMU. Působil v činohře Národního divadla v Brně a od roku 2005 byl v pražském Národním divadle. Od roku 2015 se jeho domovskou scénou stalo Vinohradské divadlo.
První výraznější filmovou roli ztvárnil v road movie Výlet režisérky Alice Nellis. Charakterově různorodé postavy vytvořil mimo jiné ve filmech Sluneční stát, Hezké chvilky bez záruky či Muži v říji. V dramatu Krev zmizelého hrál bezcharakterního zloděje a kolaboranta, z něhož se stane horlivý přisluhovač komunistů. Uplatnil se také v řadě televizních filmů (Boží duha) a seriálů (Četnické humoresky, Hraběnky, Znamení koně, Život a doba soudce A.K.).
V třídílné minisérii Hořící keř o počátcích posrpnové normalizace ztělesnil zákeřného majora StB. Podobně nesympatickou postavu hrál i v dramatu Fair Play o dopingu socialistických sportovců. V úvodním dílu televizního cyklu České století zosobnil hraběte Thuna. V Mamonu hrál postavu Aleše Tomana.


Václav Křístek (65 let)

Režisér Václav Křístek začínal jako tvůrce celovečerních filmů, od devadesátých let se ale věnuje spíše práci v televizi. Pochází z Olomouce a obor filmové režie vystudoval na pražské FAMU, mezi svými vzory jmenuje především slavného Federica Felliniho. Po absolutoriu FAMU začal pracovat na Barrandově, kde působil jako pomocný režisér, případně asistent režie, k prvnímu samostatnému filmu se ale dostal až po několika letech (PŘÁTELÉ BERMUDSKÉHO TROJÚHELNÍKU, 1987). O dva roky později natočil film ZVÍŘATA VE MĚSTĚ (1989), na změněné společenské poměry po roce 1989 pak reagoval smutnou komedii VYŽILÝ BOUDNÍK (1990).
Do několika hudebních medailónků promítl své soukromé zájmy o rockovou hudbu, sám také skládal hudbu a texty pro skupinu Panika. Mezitím přesunul své aktivity do televize, kde se jako jeden z režisérů podílel například na populárním cyklu ČESKÁ SODA, realizoval také televizní inscenace a pohádky. Z větších projektů připomeňme pohádkově laděný historický příběh CÍSAŘ A TAMBOR (1998) nebo rodinné drama ze současnosti HODNÝ CHLAPEC (2004). Výrazný je Křístkův autorský podíl na rozsáhlém zmapování historie české rockové hudby BIGBÍT (1998). Z poslední doby za zmínku stojí dokumentární cykly NEZNÁMÍ HRDINOVÉ (2007), HISTORIE.CS (2009) nebo HISTORIE.EU (2009). V nedávné době se Václav Křístek kromě práce v televizi prosadil i jako spisovatel a zaujal svým rozsáhlým historickým románem ze 16. století Cesta na poledne (2004), který získal Cenu knižního klubu. Tento životní příběh slavného stavitele jihočeských rybníků Jakuba Krčína z Jelčan rozšířil volným pokračováním Prohrát slunce před svítáním (2011). 

Tomáš Motl

Tomáš Motl vystudoval Fakultu žurnalistiky UK a po krátkém působení v tištěných médiích spojil svůj profesní život především s televizním prostředím. Byl u zrodu týdeníku Reflex, v němž dva roky působil jako redaktor kulturní rubriky, a poté nastoupil do nově vzniklé filmové a televizní společnosti Febio, kde deset let pracoval jako šéfdramaturg. Pod jeho dramaturgickým vedením zde postupně vznikly cykly GEN, GENUS, Jak se žije, Slovenské okno, Okno k sousedům a Cestománie. Následující dva roky žil a studoval v USA a po návratu několik let působil ve vzdělávací a komunikační agentuře. Podílel se na vzniku internetového portálu televize NOVA tn.cz, v němž vedl tým editorů oborových magazínů, a následně působil i ve zpravodajské televizi Z1, mj. v pozici vedoucího projektu a hlavního editora každodenní talk show Interview Z1. Rovněž stál u zrodu internetové verze měsíčníku National Geographic, kde zastával pozici šéfeditora portálu National Geographic Česko on-line. Do České televize nastoupil v roce 2012 jako manažer programu. Výkonným ředitelem nového kulturního kanálu ČT art byl jmenován v dubnu 2013. O dva roky později se stal ředitelem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha pořádaného Českou televizí.

anotace

Dobře fungující harmonická rodina řidiče autobusu a knihovnice středních let je jako blesk z čistého nebe postavena před otřesný fakt: jejich inteligentní syn slušný "hodný chlapec" a perspektivní budoucí vysokoškolák se jednoho dne, zdánlivě bez jakéhokoliv motivu, stává těžkým zločincem, brutálním vrahem své první lásky Moniky. Další dramatické kolize i vrcholící krizi však nesledujeme očima tohoto mladistvého zločince, ale z perspektivy dalších životních osudů jeho rodiny, především zoufalého otce a matky.(oficiální text distributora)