MAGIE FILMOVÉ PROJEKCE

setkání filmových osobností s filmem - projekcemi krátkých filmů z 16mm a 35mm formátu se sbírek Milana Wolfa a s živou hudbou Jiřího Stivína. Nebude chybět ani ochutnávka pravé valašské slivovice. Parkhotel Richmond totiž patří a je součástí Valašského království

 pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje a primátorky města Karlovy Vary, za finanční podpory města Karlovy Vary, ve spolupráci s Parkhotelem Richmond, Asociací českých kameramanů, FITES kinem Drahomíra a Filmovou kanceláří Karlovarského kraje

program Karlovy Vary 

17.00 - 22.00 Parkhotel Richmond

VÝSTAVA 100 -100. výročí českého optického průmyslu
19.30 - 21.00 Parkhotel Richmond
MAGIE FILMOVÉ PROJEKCE - beseda s hosty a Rytíři filmového pásu, projekce krátkých filmů z 16mm a 35mm filmové kamery sběratele Milana Wolfa a s živým vystoupením Jiřího Stivína

hosté 

Jiří Stivín

Jiří Stivín (* 23. listopadu 1942 Praha) je český jazzový hudebník, multiinstrumentalista a skladatel, původním povoláním filmař (kameraman).

Jeho maminkou byla známá česká televizní a filmová herečka epizodních a malých komických rolí, paní Eva Svobodová, jeho sestra Zuzana je bývalá česká herečka, někdejší členka Divadla Na Zábradlí, jeho dcera Zuzana je také herečkou a zpěvačkou, jeho dcera Markéta je flétnistka, syn Jiří hraje na bicí nástroje a druhý syn Adam na baskytaru. Má 7 vnoučat.

Vystudoval kameru na FAMU, ale po absolutoriu se věnoval výhradně hudbě. Jeho hudební projev charakterizuje nespoutanost, improvizace a časté přecházení mezi jednotlivými hudebními styly. Vystupoval v rockové kapele Sputnici, byl členem činoherního souboru Hudebního divadla v Karlíně. Jeho hlavním oborem je však jazz. Založil v šedesátých letech soubor Jazz Q. V rámci ročního pobytu v Londýně studoval na Královské hudební akademii.

Po návratu do Československa založil soubor Stivín & Co. Jazz System. Mezi roky 1967 a 1969 byl členem souboru Divadla Járy Cimrmana.] V letech 1970-1973 účinkoval jako člen, sólista a nakonec i dirigent činoherního orchestru Národního divadla v Praze. Později utvořil s Rudolfem Daškem uskupení System Tandem, které se setkalo s velkým úspěchem jak u odborníků, tak u veřejnosti na mnoha předních evropských jazzových festivalech. V osmdesátých letech působil především jako sólista účastnící se mnoha vlastních i cizích hudebních projektů. Jeho dvojalbum Výlety bylo v roce 1981 zařazeno mezi nejpozoruhodnější evropské jazzové projekty roku. Od osmdesátých let se především se souborem Collegium Quodlibet hojně věnuje provozování skladeb klasické hudby, v níž se specializuje na období renesance a baroka. V této oblasti získal zkušenosti zejména díky Milanu Munclingerovi, který učil Stivína hře na flétnu a seznámil ho s předklasickou interpretační praxí. S Milanem Munclingerem a členy souboru Ars rediviva také často vystupoval v proslulých Hovorech s flétnou a posluchači, nebo v rámci koncertních cyklů barokní hudby.

Od poloviny osmdesátých let také pedagogicky působil na Pražské konzervatoři, kde vyučoval hru na zobcovou flétnu. Na festivalu Jazztage Leverkusen '86 Stivín přišel s vlastním Workshop Band a další s Günther "Baby" Sommer, Theo Jörgensmann a Barre Phillips. Věnuje se i tvorbě hudby pro film a divadlo. V roce 1999 založil Centrum pro improvizaci v umění se sídlem ve Všenorech u Prahy, kde pořádá a vede improvizační dílny. Dne 28. 10. 2007 mu prezident ČR Václav Klaus udělil Státní vyznamenání Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění.