Akce se koná díky výrazné podpoře měst a krajů, ale i partnerů. Bohužel bez finanční podpory ze strany Státního fondu pro podporu české kinematografie a Ministerstva kultury ČR. A věříme , že i za podpory Vás diváků. Budeme rádi i za jakýkoliv příspěvek na organizaci této historicky největší filmové akce v ČR - speciální účet Kinematografu 100  je 115-9790810227/0100 . 

... 33 měst ČR a SR, 33 filmů, na 40 osobností ...

pocta 35mm filmovému pásu a jeho Rytířům

1. června - 14. července 2019

program přehlídky 

v každém městě je plánován větší program s putovní výstavou k 100. výročí českého optického průmyslu, podvečerní besedou s přítomnými osobnostmi a hosty a večerní projekcí slavného českého filmu z 35mm filmové kopie. Další informace (přesné místo konání, program hostů, spolupráce, ...) najdete po kliknutí na obrázek filmu. 

Hosté označení červeně jsou osloveni a čekáme na potvrzení

Přerov    slavnostní zahájení Tour

sobota 1. června 20.00
kino Hvězda 
OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE
hosté: Jaromír Šofr, ...

 

r e z e r v a

3. června 


Vsetín                  Eliška 70

úterý 4. června 19.30

kino Vatra 

ŽENY V POKUŠENÍ
hosté : Eliška Balzerová, Jan Balzer 

Břeclav

čtvrtek 6. června 20.00

Cyklosféra
SVATBA UPÍRŮ
hosté : Oldřich Vízner, Otakar Brousek ml.


Semily  přehlídka filmů V.Plívové-Šimkové

sobota 8. června 20.00

kino Jitřenka  

PÁNI KLUCI

hosté : Věra Plívová-Šimková + herci ..

  

r e z e r v a 

10. 6. 2019 






Nové Město nad Metují

středa 12. června 20.00
kino Panorama 
ČERNÍ BARONI
hosté : Jiří Macháně ...


Opava

pátek 14. června 20.00

Dům umění 
ŠTĚSTÍ
hosté: Bohdan Sláma ...

Olomouc

neděle 16. června 19.00

kino Metropol
HODNÝ CHLAPEC
hosté: Igor Bareš, Václav Křístek, Tomáš Motl...

Karviná

pondělí 17.června 18.00

kino Centrum 
NUDA V BRNĚ 
hosté: Vladimír Morávek, Pavla Tomicová ...

Kechnec                Artfilm

středa 19. června 20.00

MFF Artfilm Košice
OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE
hosté : Milan Lasica, Martin Huba ...

Ostrava

sobota 22. června 18.00

kino Vesmír 
POUTA
hosté : Radim Špaček 

 

r e z e r v a 
24. - 25. června




České Budějovice

středa 26. června 20.00

Žižkárna (Žižkova kasárna)

GYMPL
hosté : Jiří Mádl, Eva Holubová, Marek Jícha 
 

Slavonice      Vzhůru na prázdniny

pátek 28. června 20.00

náměstí Míru

pozvánka na prázdniny
AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ
hosté : Jiří Procházka
 

Plzeň

pondělí 1. 7.  20.00

kino Beseda 
NÁVRAT IDIOTA
hosté : Saša Gedeon, Jiří Langmajer, Pavel Liška...

Příbram

čtvrtek 4. 7. 20.00

Divadlo (kino) 
OTESÁNEK
hosté : Pavel Nový, Jaromír Kallista


Jiřetín pod Jedlovou

pátek 5. 7. 20.00

kostel Nejsvětější Trojice

MÁJ
hosté : F.A.Brabec, Jaroslava Pecharová

Mníšek pod Brdy

neděle 7. 7. 20.00 

Zámek 
ANGLICKÉ JAHODY
hosté: Tomáš Klus

Třebíč            Filmová Vysočina

úterý 9. 7. 20.00

kino Pasáž 
PELÍŠKY
host : Miroslav Donutil

Vizovice  setkání Rytířů s Králem

neděle 2. června 20.00

areál Rudolfa Jelínka 
DĚDICTVÍ aneb KURVAHOŠIGUTNTAG
hosté: rytíři, herci  + Bolek Polívka ...

Vsetín                  Eliška 70

úterý 4. června 21.15
Svárov - letní kino
S TEBOU MNE BAVÍ SVĚT
hosté : Eliška Balzerová, Jan Balzer

Uherské Hradiště

středa 5. června 19.30

kino Hvězda 
ŠAKALÍ LÉTA
host: Sylva Tománková, Jakub Špalek, Jan Gogola st. ...

Jihlava              Filmová Vysočina

pátek 7. června 20.00

DKO Jihlava

JÍZDA
host : Jaroslava Pecharová, F.A.Brabec, Radek Pastrňák

Hradec Králové

neděle 9. června 20.00
Letní kino Širák
OBČAN HAVEL
hosté : Míra Janek, Vladimír Hanzel, Pepa Janíček, Jarmila Poláková ...

Zlín

úterý 11. června 19.30
Zlínský zámek
RODINA JE ZÁKLAD STÁTU
hosté : Robert Sedláček, Eva Vrbková, ...

Pardubice         Zrcadlo umění

čtvrtek 13. června 20.00

Pernštýnské náměstí
LOTRANDO 

A ZUBEJDA
hosté : Pavel Zedníček, Karel Smyczek, Bára Seidlová, ...

Jeseník

sobota 15. června 20.00

kino Pohoda 
ALOIS NEBEL 

hosté :  ez


Olomouc

neděle 16. června 20.30
kino Metropol 
ČESKÁ SODA
hosté: Igor Bareš, Václav Křístek, Tomáš Motl ...

 

r e z e r v a 

18. června 

v jednání náhradní město za Jablunkov



Košice                  Artfilm

čtvrtek 20.června 20.00 MFF Artfilm Košice

OBSLUHOVAL JSME ANGLICKÉHO KRÁLE
hosté : Milan Lasica, Martin Huba, ...

Ostrava

sobota 22. června 20.30

kino Vesmír  

ROK ĎÁBLA
hosté : Jaromír Nohavica

 

Valašské Meziříčí

neděle 23. června 20.00
Café Tukan
MŇÁGA - HAPPY END
hosté : Petr Fiala + další 

Třeboň             Okolo Třebo

čtvrtek 27. června 20.00
Masarykovo náměstí / divadlo
JÁRA CIMRMAN 

LEŽÍCÍ, SPÍCÍ
host: Zdeněk Svěrák + herci DJC

Praha 

neděle 30. června 20.00

Kampa
KAMENNÝ MOST
hosté : Tomáš Vorel, Marek Jícha, Jana Synková, Vladimír Franz ...


 

r e z e r v a 

úterý 2. 7.

 

Karlovy vary            MFF KV

středa 3. 7. 20.00

Parkhotel Richmond
ROK ĎÁBLA
hosté: Petr Zelenka



Ústí nad Labem

sobota 6. 7. 19.30

Muzeum města Ústí n.L.
PROTEKTOR
hosté : Marek Najbrt, Tomáš Měcháček, Kateřina Oujezdská ... 

Litoměřice         800 let města

pondělí 8. 7. 20.00
Letní kino Střelecký Ostrov
SAMOTÁŘI
hosté :  Jiří Macháček 

Brno            festivalové finále 

neděle 14. 7. 20.00
náměstí Svobody
BATHORY
host : Juraj Jakubisko, Deana Horváthová-Jakubisková, F.A.Brabec, J.Pecharová, Bolek Polívka